Type Here to Get Search Results !

SOC - Yönetilebilir SIEM / Yönetilebilir Bilgi Güvenliği Tehdit ve Olay Yönetimi

Bilgi güvenliği yönetimi açısından kritik öneme sahip olan bilgi güvenliği olay yönetimini yapmak, çok sayıda kaynakta oluşan bilgiyi güvenli ve yönetilebilir bir ortamda toplamak, anlamlandırmak ve güvenlik operasyon personel kaynağının hedefe yönelik bicimde, optimum kullanılmasına imkan tanımak SIEM sistemler için temel özellikler arasındadır. SIEM sistemler suistimal soruşturmaları için inkar edilemezlik standartlarına uygun kanıtların toplanmasını ve saklanmasını sağlar. Bilgi güvenliği ile ilgili ulusal ve sektörel düzenlemelere uyumu kolaylaştırmak ve bilgi güvenliği güvencesini artırırmak SIEM sistemlerin başlıca sorumluluk alanları arasındadır.

CRYPTTECH Yönetilebilir SIEM Sistemi; CRYPTOSIM/CRYPTOSIEM uzmanları tarafından yönetilen, 7×24 gözlemlenen, ilgili kişileri durumdan haberdar ederek anlaşma kapsamında gerekli aksiyonları alan, sadece imza tabanlı çalışmayan, anormallikleri algılayarak alarm üreten intelligence - akıllı kuralları olan ve bulut mimarisine uygun olarak tasarlanmış SaaS (Sofware as a Service ) sistemidir.
Zafiyet Taraması ve Analizi
(Vulnerability Scanning)
Zafiyet analizi, sistemleriniz içerisinde bulunan varlıklar olan donanım, işletim sistemi veya yazılımların / programların güncelliğini yitirmiş olmasından, ön tanımlı veya yanlış yapılandırılmasından ve diğer nedenlerden dolayı oluşmuş güvenlik açıklarının tespiti için yapılan güvenlik hizmetidir.

Zafiyet analizinin sonunda yönetici özeti ve ayrıntılı zafiyet bilgilerini içeren bir rapor oluşturulurak, final raporu ilgili kişilere teslim edilir. Bu raporun içeriğinde, zafiyetleri oluşturan her durum için neler yapılması gerektiği, nasıl kapatılacağı ile ilgili çözüm önerileri bulunmaktadır.Post a Comment

0 Comments
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.